İple yüz germe nasıl uygulanır?

İple yüz asma tedavisi, özel olarak üretilen ameliyat ipleri ile uygulanır. Öncelikle doktor tarafından bir muayene gereklidir. Bu muayenede işlem için uygunluğunuz saptanır. İşlemin sakıncalı olmadığı ve sarkma, kırışıklık, çizgi gibi problemleri olan hastalarda iple yüz asma tedavisi yapılır. iple yüz germe işleminde öncelikle yüzünüz temizlenir. İplik yerleştirme işleminde, anestezik krem veya lokal anestezi de kullanılabilir.Uygulama yapılacak olan alana lokal anestezi kremi sürülerek etki etmesi beklenir. Gereken bölgelerde işaretlenen noktalara, çok ince iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO (polidioksanon) ipler uygulanır (enjekte edilir). Bu işlem cilt altı bölgesine 1 cm aralıklar bırakarak adeta beton bir yapının içindeki demir kafesler gibi döşenerek yapılmaktadır. İplerin gerekli noktalara konumlandırılması tamamlandıktan sonra yavaş yavaş bütün ipler sırasıyla deri altına kanüller içinden itilir. Tüm ipler konumlandırılıp yerleştirildikten sonra cilt üzerinde yatıştırıcı kremler uygulanarak tedavi tamamlanır.

İple yüz germe tedavisinde kullanılan ipler nasıl iplerdir?

İple yüz asma tedavisinde kullanılan ipler ameliyat ipi tipinde üretilen ve D lift tedavisi için tasarlanan iplerdir. 

Bu iplerin, deri altında farklı noktalarda germe görevi görecek olan; düz, kılçıklı, konili ve tırnaklı çeşitleri  vardır. Hangi ipin kullanılacağına işlem öncesi yapılan muayenede karar veriyoruz.

 Muayene sonucu ciltteki problemlerin derecesi, ne derece bir gerdirme yapılacağını belirler. 

Buna ek olarak her ip tipi farklı derece ve farklı bir yüz noktasında gerdirme görevi görmektedir. Örneğin; konili ipler orta yüz ve burun hattında asma işlemi için uygun olabilir gibi. Bu özelliklere göre bazen tüm ip tipleri gerekli olan bölgelere uygulanabilir.

İple yüz germe işlemi nasıl bir etki oluşturur?

İple yüz germe tedavisinde uygulanan PDO iplere reaksiyon olarak vücut fibroplast ve büyüme faktörü içeren kollajen üretir. Böylece lifting etkisi çifte katlanmış olur. Böylece uygulama; germe, kırışıklıkları açmak, yüz bölgesinde kırışık ve sarkmaları toparlamak, çene hattını ve yüz hatlarını belirginleştirmek, elmacık ve göz çevresinde net, sıkı bir görünüm elde etmek gibi bir etki oluşturur. 

Kısa sürede uygulanır, konforlu ve zararsızdır, kolajen üretimini tetikler, ince kırışıklıkları giderir, kolay ve güvenlirdir, lokal anestezi altında uygulanır, gerektiğinde uygulama tekrarlanabilir, tedavi sonrasında hemen makyaj uygulaması mümkündür, risk veya komplikasyonlara rastlanma olasılığı nadirdir. 

İple yüz germe işlemi güvenli midir? 

Uzman ve bu konuda tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirildikçe evet, oldukça güvenlidir. 

İple yüz germe işlemi sonrasında küçük morluklar haricinde başka bir problemle karşılaşılmaz. 

Kullanılan ipler, poliproplen denilen ve sağlık için uygunluğu kanıtlanmış PDO denen ameliyat iplikleridir. 

Bu ipler aynı zamanda cerrahide beyin, kalp ve abdominal operasyonlarda uzun yıllardan beri ameliyat ipliği olarak kullanılmaktadır. 

Lokal anestezi yöntemiyle uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiçbir riski taşımaz.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat