Elmacık Kemiği Dolgusu

Yıllar içerisinde daha da gelişen bilimsel ve teknolojik imkanlar sayesinde günümüzde estetik operasyonları artık çok daha kolay, ağrısız ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.
Ameliyatsız estetik işlemleri arasında özellikle yüz dolgusu, elde edilen başarılı ve doğal sonuçları ile tüm dünyada en çok tercih edilen uygulamalardan biri haline gelmiştir.

Elmacık kemiği dolgusu, yüz estetiğinde öne çıkan, kişiye doğal bir güzellik katarak profilini önemli ölçüde değiştirebilen çok etkili bir uygulamadır. Elmacık kemiği bölgesinin genetik, aşırı kilo kaybı ve yaşlanmaya bağlı olarak çökmesi yüzümüzü olduğundan daha yorgun, sağlıksız ve üzgün gösterir. Belirgin ve öne çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak ise cildimizin daha gergin ve ifademizin daha genç görünmesini sağlar.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiği estetiği ile yüz hatlarının burun çizgisiyle daha uyumlu hale getirilmesi ve elmacık kemiği bölgesindeki çöküklerin dolgu maddesi ile enjeksiyon aracılığıyla doldurularak hacim kazandırılması hedeflenir.

 Elmacık kemiği dolgusunda sıklıkla kullanılan dermal dolgu maddesi, cildin kendi doğal yapısında da bulunan, gençleştirici ve cildi yapılandırma özellikleriyle öne çıkan hyaluronik asit bazlı dolgu ürünleridir.

Anestezik krem sürüldükten sonra gerçekleştirilen işlemde kullanılacak dolgu maddesi, deri altı destek dokusu içerisine veya hacim artışı istenmesi halinde ise kemik doku üzerine yerleştirilir. Ortalama 15-20 dakika süren işlem sonrasında herhangi bir alerjik durum, ağrı, ödem, şişlik ve morluk gibi yan etki beklenilmez ve günlük yaşama ya da iş hayatına rahatlıkla dönülebilir.

 

Elmacık Kemiği (Estetiği) Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu işleminde öncelikle hastanın fazla acı hissetmemesi için lokal anestezi yapılır. Daha sonra ince uçlu iğnelerle belirlenen bölgeye hyaluronik asit içerikli dolgu enjekte edilir. Yaklaşık 35-40 dakika içerisinde işlem gerçekleşmiş olur. 

Bu uygulama ile istediğiniz elmacık kemiği şekline sahip olabilir aynı zamanda da daha canlı ve genç bir görünüm kazanmış olursunuz. Ayrıca vücudumuzda yaşa bağlı olarak azalan hyaluronik asit takviyesi sayesinde cildimizin kırışması ve sarkması da bu sayede engellenmiş olur. Yapılan dolgu işleminin kalıcılığı ise kişiden kişiye değişmekte ve yaklaşık 8-12 ay etkisini göstermektedir.
Dolgu sonrası ağız ve yüz kasları çok fazla hareket ettirilmemelidir. Bol bol su ve sulu gıdalar tüketilmelidir. Ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır ve mümkünse sırt üstü yatılmalıdır. 

İşlemden sonra buz kompresi yapmak hastayı rahatlatır ve oluşabilecek kızarıklıkları, morlukları engeller.
Dolgu işlemi sadece elmacık kemiği bölgesinde değil yüz sarkmasında, dudak şekillendirmede, dudak çevresindeki kırışıklıklarda, sivilce ve yara izlerini gidermede, alın çizgilerinde, kaş arasındaki çizgilerde ve burun kaldırmada da uygulanmaktadır.

 Ancak gebe ve emziren kadınlar, otoimmün hastalığı geçirmiş olan kişiler, cilt enfeksiyonu, iltihabı olan hastalar ve kan sulandırıcı kullanan kişiler kesinlikle dolgu işlemini yaptırmamalıdır.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat