Işık Dolgusu

Işık dolgusu ile gözaltı çukurun durumu çok fazla zahmete girilmeden rahat bir biçimde düzeltilebilir. Işık dolgusu, hyalüronik asit içeren dolgunun bir iğne ile cilt altına enjekte edilmesi esasına dayanır. Uygulama esnasında oluşabilecek rahatsızlığınızı en aza indirgemek için bu bölgeye uyuşturucu kremler sürülmektedir. Gözaltına uygulanan Işık dolgusu işlemi için ne kadar dolgu kullanılacağı probleminizin boyutuna göre değişiklik arz edecektir.

Bir kere uygulandıktan sonra etki hemen ortaya çıkmakta ve çukur düzelmektedir. İlk 1 – 2 gün süresince kızarıklık, şişlik ve morluk ile karşılaşabilirsiniz. En ideal görünüme kavuşmak için 3 – 4 gün beklemeniz gerekir. İlk haftanın bitiminde gözaltı Işık dolgusu uygulamasını takiben kontrolünüz yapılacaktır. Elde edilen sonuçlar 9 – 18 ay boyunca etkisini gösterecektir. Hyalüronik asit içeren dolgular farklı zaman dilimleri boyunca etki ederler, ama her türden uygulamada en az 9 ay boyunca etki göstermeleri kesindir.

Işık Dolgusu Göz Altı Çukurları Tedavisi

Göz altı yüzde bulunan en hassas bölgelerden biri olduğunu söylemek doğru olur. Gün içinde aldığı farklı renkler yüzünden yorgunluğunuzu belli eden bölgelerden birisidir. Bazen göz altı yapısal ya da genetik faktörler nedeniyle renkli olabilir. Böylesi durumlarda, çevrenizdeki insanlar sürekli biçimde size yorgun göründüğünüzü söyleyebilir.

Bazı insanların göz altı çukurdur ve bu yüzden hangi önemli alırlarsa alsınlar yorgun görünmekten kurtulmaları mümkün olmaz. Ve bazen, bu bölgede torbalanmalar meydana gelir. Torbalar yüzünden akşamdan kalma hali hiç düzelmez.

Özetle, gözaltına bakıldığı zaman, zinde ya da yorgun olduğunuz rahat bir biçimde anlaşılmaktadır. Kişiler böylesi durumlardan çok etkilenmektedir. Bu sorunların önünün alınması için göz altı kremleri bile üretilmiştir.

Göz makyajı yapan kadınlar göz altının önemini iyi bilirler. Göz altı derisi çok incedir ve altında bulunan tüm yapılardan fazlasıyla etkilenir. Bu bölgede meydana gelen hacim, çizgilenme ve torbalanma gibi problemlere ek olarak, kırışıklık ve renk problemlerine de ayrı ayrı çözüm bulunması gerekmektedir. Bütün bu sorunlar ayrı ayrı değerlendirilmelidir. Göz altı ile ilgili renk problemleri yaşıyorsanız, Göz altı morluğu ile ilgili bölümü okuyabilirsiniz.


 

Gözaltında meydana gelen kırışıklıkları giderilmesi ya da azaltılması ve göz altı torbalanmalarının tedavisi için, göz kapağı estetiği bölümünü okumanızı öneriyoruz.

Göz altındaki hacim ile ilgili problemleri ortadan kaldırmak için bio-expander adı verilen bir Işık dolgusu biçiminden faydalanılmaktadır. Bu dolgu çok ince bir yapıya sahiptir. İçerisinde saf ve çapraz bağlı hyalüronik asit bulunur. Göz iç kısmına “naso-okuler sulkus” adı verilir. Bu alandan başlayıp yanağa uzanan çukurun belirginlik kazanması 30’lu yaşlardan sonra ilerleme gösterir. Göz iç kısmındaki değişiklikler yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasında etkilidir.

Bu çukurun yüz germe ya da orta yüz gençleştirme operasyonlarında ortadan kaldırılması zorunludur.

Genç yaşlarda da bu problem meydana gelebilir ve her zaman için yüz germe operasyonu ile tedavi edilemez. Bu yüzden bu çukurun giderilmesi için Işık dolgusu ile hacim ilavesi yapılabilir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat