Karbon peeling uygulaması nedir?

Karbon peeling, temelinde karbon etkisi ile cildi soyma işlemi ve cilt dokusunda soyma etkisini sağlarken 1064 nm dalga boyu ile çalışan Q-Switched nd: yag lazer sisteminden faydalandığımız bir uygulama. 

Son dönemde melazma, doğum lekesi gibi cilt lekelerinde Thulium lazer ve Dual terapi gibi yöntemlerle birkaç seans içerisinde olumlu etkileri ve gözle görülür iyileşmeleri sağlıyoruz.

 Ama karbon peeling leke tedavisi de daha eskiden beri kullandığımız bir yöntem ve özellikle dövme sildirme amaçlı cilt onarımlarında sonuçları başarılı.

Karbon peeling uygulaması nasıl gerçekleştiriliyor?

Hasta ile muayene sırasında kararlaştırdığımız gibi, ciltte bulunan lekenin veya dövmenin giderilmesi amacıyla karbon içeriğini bölgeye sürüyor ve tedaviye yönelik teknik düzenlemeleri 1064 nm dalga boyuna sahip, cilt altı dokulara etki yeteneği kuvvetli bir cihaz olan Q-Switched nd: yag lazer üzerinden sağlıyoruz. Uygulama alanının üzerinden lazer sisteminde bulunan başlık ile geçiyoruz. Hasta bu işlem gerçekleşirken lokal anestezinin de etkisiyle acısız ve ağrısız bir şekilde masaj yaptırıyor gibi hissediyor. Tüm uygulama alanları üzerinden uyarıcı atışlarımızı yaptıktan sonra hastamızı uğurluyoruz.

Karbon peeling uygulaması kaç seans sürüyor?

Seans sayısı tabii ki hastaya göre değişim gösteriyor, ama genel bir ortalama vermek gerekirse 5 seans diyebiliriz. Bu bazı hastalarda 4 seansa düşebiliyor, inatçı tipte lekelerde ve pigment yoğunluğu fazla dövmelerde 7 seansa çıkabiliyor. Seans araları da 1 hafta ya da 10 gün oluyor. Aralara vücudu dinlendirmek için ideal süreler koyarak planladığımız seanslarla tedavi süresi 2 aya yayılıyor. Bu seanslar da lokal anestezi için gerekli bekleme süresi dahil olmak üzere 1 saat içerisinde tamamlanıyor.

Karbon peeling uygulaması hangi bölgelere yapılıyor?

Uygulamaya ihtiyaç duyulan yerler kişiden kişiye değişiyor ama karbon peeling uygulamasını hemen hemen bütün yüz ve vücut bölgelerinde ihtiyaca göre güvenilir bir şekilde kullanabiliyoruz. Yüz bölgesi cilt lekeleri açısından uygulamayı en çok gerçekleştirme ihtiyacı duyduğumuz alan, dövmeler için yaptığımız işlemlerde ise vücudun farklı alanları üzerinde çalışıyoruz.

Karbon peeling uygulaması can yakıyor mu?

Kesinlikle yakmıyor çünkü lokal anestezi uyguluyoruz. 

Zaten uygulamada cilt üzerinde herhangi bir yara, yanma oluşmuyor sadece güvenli bir sistem aracılığı ile alt dokulara tedavinin amacına göre etki ediyoruz.

 Seanslarımız medikal estetik dünyasında “noon technology” olarak ifade edildiği gibi öğle molasında dahi tamamlanabilir, sonuçlanabilir tedaviler sunuyor.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat