Ozon Tedavisi

Medikal cilt bakım işlemlerinde tercih edilen ozon tedavisi, üç tane oksijen molekülünün bir araya gelmesiyle oluşan ozon gazının uygulamada kullanılması ile gerçekleştirilir.

Ozon gazı solumuş olduğumuz havada bulunmaz ancak atmosferin üst katmanlarında kendiliğinden oluşur. Bir jeneratör aracılığı ile oksijenden elde edilen ozon gazı, kendine özgü bir kokuya sahiptir ve atmosferin alt katmanlarında tekrar oksijene dönüşür.

Cilt bakımı işlemlerinde ozon gazının uygulanmasındaki etmen ise ozon gazının iyi bir antioksidan özelliğine sahip olması ve yüzey dezenfektanı konusunda başarılı bir madde olmasıdır.

Virüsler ve mantarlar ozon gazı ile temas ettiklerinde canlılıklarını kaybetmektedir.

Tıbbi uygulamalar esnasında kullanılan ozon, oksijen ve ozon karışımından meydana gelir ve bu karışıma medikal ozon denilmektedir.

Medikal Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ozon gazının antioksidan özelliğinden yararlanılarak medikal ozon tedavisi ile yıpranmış ve zarar görmüş dokuların hücrelerin onarımı gerçekleştirerek oksijeni en iyi şekilde emmesi amaçlanır.

Ozon gazının su yağ veya kan gibi vücutta bulunan maddeler ile teması halinde şu tepkimeleri ortaya çıkar:

  • Alyuvarların oksijeni bırakma kapasitesi artar.
  • Vücuttaki alyuvarların oksijen taşıma yeteneği yükselir.
  • Vücuttaki alyuvarlar elastik doku kazanır ve bununla birlikte kanın akışkanlığı artar.
  • Ozon gazı hücre içi solunumu hızlandırır ve ATP üretiminin artmasında yardımcı olur.
  • Ciltte bulunan Detoks yapıcı özelliği artırır ve vücuda alınan kimyasal maddelerin atılmasına temizlenmesine yardım eder.
Cilt Bakımında Medikal Ozon Tedavisi

Cilt bakımı uygulamalarında tercih edilen ozon gazı tedavisinde oksijen ve karışık olarak hazırlanan Medikal ozon tercih edilir ve cildin hücresel dokusunun yenilenmesi amaçlanır.

Cildin gerekli oksijen analizleri yapıldıktan sonra uzman hekim tarafından uygulanması gereken ozon tedavisi tatmin edici sonuçlar meydana getirmektedir.

Medikal ozon tedavisinin ciltte uygulanması cildin hücresel yenilenmesinin sağlanmasını amaçlamaktadır.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat