Prp Uygulaması

Trombosit ve pıhtı hücresi açısından zenginleştirilmiş plazma uygulamasına verilen isim PRP ‘dir. Cilt gençleştirme yöntemleri arasında kullanılan PRP uygulaması son yılların popüler uygulamaları arasındadır.

Hastanın kendi kanından santrifüj elde edilerek tekrar hastaya enjekte edilmesi yöntemini kapsayan PRP uygulaması derinin altına uygulanmaktadır.

Vücudun kendi doku hasarlarını tedavi etme yöntemi olan trombositler, hücre sayısının arttırılması dış uygulama olarak gerçekleştirildiğinde cildin gençleşmesini sağlamaktadır.

Vücudun doğal bir şekilde gerçekleştirdiği bu uygulamayı PRP yöntemine dönüştürdüğümüz de kandaki yoğunluk 2 ile 4 kat daha fazla olmaktadır.

PRP Uygulaması Neden Yapılır?

Hastanın kendi kanından elde edilen serumun tekrar hastaya deri altından enjekte edilmesi yöntemi ile gerçekleştiren PRP uygulaması, yara ve dokuların iyileşmesi ve yenileşmesi için uygulanmaktadır.

Uygulamanın gerçekleştiği bölgede yeni kolajen oluşumu desteklenir ve cilt elastikiyet seviyesini yükseltir.

  • peeling ve lazer tarzı uygulamalardan sonra derinin daha hızlı onarılmasını sağlamak amacıyla uygulanabilir.
  • Derinin maruz kaldığı zararlı güneş ışınlarının ve kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanabilir.
  • İyileşmeyen açık yara tedavisinde çatlak ve deri hasarı problemlerin de uygulanabilir.
  • Saç tedavisinde ise destek bir uygulama olarak kullanılmaktadır.

Hücresel tedavi yöntemlerinden biri olan PRP tedavisi diş implantlarında kullanılmaya başlayıp estetik alanı ne kadar kullanım alanını genişletmiştir.

PRP Uygulaması Hangi Bölgelere Yapılır?

Bir kök hücre tedavisi olan PRP, dekolte, el üstleri, bacak içleri, yüz, boyun, kollar, saçlar gibi cildin yenilenmesini istediğiniz her alana uygulanabilmektedir.

Uygulama hastanın kendi kanından elde edilen serum aracılığı ile yapıldığı için alerjik reaksiyon göstermez ve tamamen risksizdir. Uygulamanın etkilerinin görülmesi için 3 hafta arayla en az 3 enjekte gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İlk uygulama sonrasında 6 ile 12 ay arasında uygulama yapılması sonucun sabitlenmesi açısından önemlidir.

Kök hücre tedavisine dayalı PRP yönteminin gençleştirici etkisinden estetik, güzellik ve bakım alanlarında oldukça yararlanılmaktadır. Uygulama büyük bir acı ve ağrı hissi oluşturmaz ancak kan alınması sırasında hafif bir acı duymanız mümkündür.

Uygulamanın artıları ise, uzun etkili olması deriyi doğal formunda canlandırması ve güvenilir bir uygulama olması olarak sıralanabilir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat