Şakak dolgusu estetiği nedir?

Şakakların estetik tedavisi zordur çünkü bu bölgedeki doku incedir ve enjeksiyondan sonra düzensizlik gösterme eğilimindedir. Yüksek oranda seyreltilmiş hyalüronik asit enjekte edilebilir. Bu dolgu malzemesinin fiziksel özellikleri, dolgu maddesini geleneksel enjeksiyon uygulamalarıyla mümkün olmayan şekilde dağıtır. Sonuç olarak, bu modifiye teknik ile sonuç daha öngörülebilir şekilde pürüzsüzdür ve vasıflı ellerde, komplikasyonların düşük bir insidansı vardır.

Şakak dolgusu kimler için uygundur?

Şakak çökmesi genellikle bu işlem 20’lerin ortalarında başlar ve 40’lı yaşlarda daha belirgin hale gelir.

 Düzenli egzersiz, iyi beslenme ve spor gibi faktörlere bağlı olarak şakak bölgesi yaşlanma süreci ve çökmesi farklılık gösterebilir. 

Yaşlandıkça, şakak bölgesindeki oyuk, geniş bir alın, dar şakaklar ve dar yanaklar nedeniyle çok daha belirgin bir hale gelebilir.

 Estetik cerrahide bunun çözümü ise dermal dolgu maddesi enjeksiyonudur.

Şakak dolgusu nasıl uygulanır?

Dermal dolgu tedavisi, şakak tedavisi için çok etkilidir. Şakaklarınızı yeniden şekillendirmek ve eski hacmini geri kazandırmak için dermal dolgu enjeksiyonları kullanılır.
Birçok dermal dolgu maddesi, ciltte doğal olarak bulunan bir maddeden oluşan temiz bir jelden yapılır. Dermal dolgu maddeleri viskozite, kalınlık ve uzun ömürlülük ile değişir. Göz bölgeniz ve şakak alanınız gibi cildinizin ince ve pürüzsüzlüğünün kritik olduğu alanlarda daha ince dolgu maddelerinin kullanımı tercih edilir. Şakaklar için dermal dolgu tedavisi ince uçlu iğneler kullanılarak enjeksiyon tekniği ile yapılabilir.

Şakak dolgusu sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Şakak dolgu tedavisinde mümkün olan en az miktarda morluk oluşması hedeflenir. Bunun için ince uçlu iğneler kullanılır. Dolgu enjeksiyonları yüzeysel olarak yayıldığı için damarlara ya da arter duvarlara temas etme riski düşük olur. Dermal dolgu maddelerinin çoğu, şakak dolgu işleminiz sırasında acı oluşma riskini önemli ölçüde azaltacak bir lokal anestezi ile uygulanır. Bu lokal anestezi, şakak bölgesini uyuşturur; bu sayede dolgu maddesi enjeksiyonu sırasında minimum rahatsızlık hissedilir.
Şakak dolgusundan sonra, etkileri hemen belli olur. Herhangi bir şişlik varsa, bu şakak dolgusundan sonraki 2-3 günü içinde çözülecektir.

Şakak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Şakak dolgusu uygulamasının ömrü yaşa, kullanılan dermal dolgu maddesinin miktarına, dermal dolgu maddesinin yerleştirilmesine ve kullanılan dermal dolgu ürününün türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Hastaların çoğu için sonuçlar 12 aya kadar sürebilir.
Şakaklara dolgu enjeksiyonu uygulandıktan sonra, nemlendirmek için bir göz serumu ve güneş koruması kullanmanızı öneririz.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat