Thulium Lazer

Thulium lazer; Leke tedavisinde FDA onaylı, tüm lekelerde güvenle kullanılan lazer sistemidir. Leke tedavisinin yanında ciltteki kollejen üretimini artırarak, cildin daha iyi görünmesini sağlar..

Thulium lazer, ciltte çok minik kanallar açar. (1927 nm dalga boyunda enerji ile açılan kanallar mikron düzeyindedir.) 

 

Bu kanallar aşağıdan yukarı doğru iyileşirken cilt kendini yeniler. 

 

İyileşme ile cildin üst tabakası minik kabuklar halinde atılır, böylece leke açılmış olur. 

 

Thulium lazerin leke tedavisinde en iyi teknoloji olmasının sebebi, cildin üst tabakasına zarar vermeden direkt leke oluşumuna neden olan melanosit adlı hücreleri hedef almasıdır. Cildin üst tabakalarına çok zarar vermediği için, işlemden sonra hemen gündelik yaşantınıza dönebilirsiniz.

Thulium Lazeri Yaptıranların Yorumları?

Thulium Lazer yaptıran kişilerin yorumlarına baktığımızda, lekelerin açılmasının yanı sıra cilt kalitesinin arttırğını söylerler. Çünkü Thulium Lazer, ciltte çok ince kanallar açar. 

Bu kanallar iyileşirken cildin kendini yenilemesini sağlar. Yani lekeleri açarken aynı zamanda cildi yeniler, gençleştirir. Cildi gençleştirdiği için Baby Face Lazer de denir. Kısacası Thulium Lazer lekeleri açmanın yanı sıra, kırışıklıkları ve gözenekleri azaltır. 

Cildin kalitesi artırır. Daha canlı daha parlak bir cildiniz olur. Thulium Lazer ciltte leke yapan melonositlerin olduğu alana kadar enerji verebilmektedir. Böylece, cildinizde olan ton farklarını yok eder, daha genç görünmenizi sağlar.

Thulium Lazerin Kullanım Alanları:

Melazma tedavisi

Güneş lekelerinin tedavisi

Yaşlılık lekelerinin tedavisi

Cilt tonunun eşit hale getirilmesi

Çillerin azaltılması

Gözeneklerin azaltılması

Anti aging uygulamalar

Thuium Lazer Nasıl Uygulanır?

Thulium Lazer tedavisinin uygulaması çok kolaydır. Çok az hissedilir. Seans sonrası kırmızılık olur, birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Tedaviden sonra gündelik yaşantınıza devam edebilirsiniz. Thulium lazer seansından sonra cildinizi yenilemek için ilaçlar sürülür. Lazerin açtığı kanallar vasıtasıyla, ilaçlar cildin alt tabakalarına kadar nüfuz eder. İlaçların derine inmesi,  problemli alana ulaşması, çok önemlidir. Böylece istediğimiz etkiyi maksimum düzeyde görebiliriz.

Lazer uygulamaları ciddi tedavilerdir, cildinizde kalıcı lekelere neden olabilir.  Tüm lazer tedavilerinden önce mutlaka uzman doktor tarafından muayene yapılıp, size özel lazer sistemi ve uygun doz belirlenmelidir.

Thulium Lazer Kaç Seans Uygulanır?

Thulium Lazer ile ilk seansta cildinizdeki renk açılmasını, parlamasını görürsünüz. Çok şikâyeti olmayan kişilere tek seansta yetmektedir. Fakat lekeleri derin olan kişiler, birden fazla seansa ihtiyaç duyabilir. Bu durumda 2 hafta aralıklar ile seanslar tekrarlanır. Bazı lekeler derin yerleşimlidir. Yıllar içinde güneşe maruz kalmak lekeleri derinleşir. Derin lekelerde, çok sayıda seans gerektirir. Pek çok hastamızda lekeler için lazer tedavilerini, ilaç, prp,  mezoterapi gibi ek işlemlerle de desteklemekteyiz. Böylece sonuçların çok daha iyi olmasını sağlayabiliyoruz.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat