Yüz İnceltme Botoksu ( Masseter Botoksu ) Nedir ?

Botoks maddesi (clostridium botulinum), uygulandığı alandaki kaslarının işlevini geçici olarak bloke ederek, kasların kasılmasını engeller böylelikle vücutta kırışıklıkların görünümünün düzelmesinin yanı sıra çene hattındaki sert görüntünün düzelmesini ve yüzün çok daha ince görünmesini sağlar. 

Masseter kası, çene hattında çiğneme işlevinin gerçekleşmesini sağlayan en önemli kaslar arasında yer alır ve çene görünümün etkileyen etkenlerden bir tanesidir. Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botox) ile çene hattının boyut,şekil ve belirsizlik problemini giderilebilmektedir.

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks ) Nasıl Uygulanır?

Botoks işlemi öncesinde, genel muayene esnasında kişinin yüz ihtiyacı belirlenir ve buna bağlı olarak yapılacak doz saptanır. İşlem öncesi, botoks yapılacak alanlara lokal anestezi işlemi uygulanır, böylelikle kişi işlem esnasında acı veyahut ağrı hissetmemektedir.  

Botoks maddesinin (clostridium botulinum) cilde enjekte edilmesi yaklaşık olarak 10 ile 15 dk arasında sürmektedir. İşlem sonrası ciltte hafif kabarma olması olağandır, gün içerisinde kendiliğinden geçecektir. 

Cildin güneş ile temasından kaçınılmalı aynı zamanda güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır. 

Yüz incelmesi yaklaşık olarak 7 gün sonra başlayacaktır. Botoksun etkinliği ise kişinin cilt yapısına bağlı olarak değişmektedir. 

Genel olarak, 4 ile 6 ay arasında botoksun etkinliği yitirilecektir fakat tekrar edilmesi durumunda çok daha uzun süreler etkili olması sağlanabilmektedir.

Yüz İnceltme Botoksu (Masseter Botoks ) Kimlere Uygulanır?

Yüz hattı, ifadenin belirlenmesinde oldukça önemlidir. Kare yüz şekline sahip insanlar, çok daha sert olarak algılanırlar, her ne kadar bu erkeklerin istediği bir durumsa da kadınlar daha ince ve çekici yüz hatlarına sahip olmak isterler. 

 

Masseter Botox sadece çene görünümünü düzeltmek için tercih edilmez, aynı zamanda dişlerini sıkan, gıcırdatan ve buna bağlı olarak çenesinde ağrı yaşayan kişilerin de tedavisinde kullanılabilmektedir. 

 

Yüz inceltme botoksu; hem estetik anlamda istediği yüz görünümüne sahip olmak isteyen hem de sağlık problemi yaşayan kişilerin  tercih edebileceği ağrısız ve acısız bir yöntemdir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
WhatsApp chat